Semináře o DTM pro obce - prezentace ze semináře

Aktualizováno: 19.04.2024 - Vytvořeno: 19.04.2024

Semináře o DTM pro obce - prezentace ze semináře

Proběhly první semináře pro obce Zlínského kraje, které se týkají digitální technické mapy. Od 1.7.2024 startují digitální technické mapy ve všech krajích a obcím jako vlastníkům dopravní a technické infrastruktury vznikají povinnosti vkládat do DTM údaje o své infrastruktuře. Aktuální informace, jak tyto povinnosti zvládnout, se dozvíte na semináři. Celkem je naplánováno 10 termínů seminářů, aby se mohlo zúčastnit co nejvíce zástupců obcí Zlínského kraje.

Program seminářů:

  • Registraci obcí do informačního systému DMVS (IS DMVS), který provozuje Český úřad zeměměřický a katastrální – prioritou je zaregistrovat všechny obce Zlínského kraje!
  • Správné nastavení rozsahů editace a částí dopravní a technické infrastruktury (DTI) podle toho, jaké inženýrské sítě obec vlastní. Důležité je udělat evidenci všech inženýrských sítí ve vlastnictví obce.
  • Informace o probíhající zakázce na konsolidaci dat technické infrastruktury ve vlastnictví obcí z datového skladu JDTM ZK. Data pro obce připravíme ve formátu a struktuře, ve které je budou vkládat (importovat) do nové DTM.
  • Upřesnění variant importu dat technické infrastruktury ve vlastnictví obcí do DTM prostřednictvím IS DMVS
  • Chystaný projekt „Rozvoj DTM ve Zlínském kraji“.

Registrace na další termíny seminářů: https://forms.office.com/e/y7iBkD6W7T

Prezentace ze semináře DTM pro obce - aktualizovaná verze